February 7, 2019

July 28, 2017

June 9, 2017

May 26, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Po amerykańsku!.. czyli borówka!

June 16, 2017

1/5
Please reload

Wyróżnione posty

Po amerykańsku!.. czyli borówka!

 

Polecamy!

 

Borówka amerykańska, w odmianie 'Bluecrop' (borówka wysoka) charakteryzuje się silnym wzrostem i obfitymi plonami. Jej owoce są duże, kuliste, lekko spłaszczone w kolorze granatowym z jasnoniebieskim, mocny nalotem. Owoce 'Bluecrop' są jędrne, aromatyczne i wyjątkowo smaczne. Rosną w niezbyt dużych, stosunkowo luźnych gronach. Borówka zaczyna dojrzewać na początku sierpnia.

 

Borówka amerykańska 'Bluecrop' - mała 5 zł, duża 13 zł

Nawóz do borówek - Vila 1kg - 10 zł,

Torf kwaśny 50l - 12,50 zł, Torf kwaśny 3,5-4,5 pH 50l - 18 zł

Kora sosnowa 80l - 12,50 zł

 

Borówka amerykańska występuje w trzech rodzajach: wczesnej, średniej i później. Bluecrop należy do odmiany średniej borówki wysokiej. Jest to odmiana najbardziej uniwersalna i popularna. Cechuje ją wysoka odporność na choroby i suszę, a jej plony są obfite. 

 

 

Inne odmiany borówki

 

'Bluejay' (borówka wysoka). Krzewy luźne, obficie owocujące o silnym tempie wzrostu. Owoce średniej wielkości, kuliste, lekko zwężone przy kielichu. Granatowe z jasnoniebieskim mocnym nalotem. Aromatyczne i smaczne, zebrane w duże, luźne grona. Zaczynają dojrzewać w pierwszej połowie sierpnia.

 

'Duke' (borówka wysoka). Krzewy z licznymi, wzniesionymi pędami, bardzo obficie plonujące. Kuliste woce średniej lub dużej wielkości, przy szypułce spłaszczone, ciemnogranatowe z niezbyt intensywnym niebieskim nalotem. Jędrne, smaczne i bardzo aromatyczne (szczególnie po schłodzeniu). Zebrane w niewielkie, d